کار آزاد همانطور که همه فکر می کنند گزینه مناسبی برای همه نیست! صاحبان شرکت های تجاری سعی می کنند دنبال افرادی باشند که “خارج از شرکت” افرادی با استعداد را برای این کار استخدام کنند و به دنبال فرصت های مناسبی برای انجام این کار هستند.

به طوری که فرهنگ کار آزاد و کاری دور از اینترنت پائین و ضعیف است.

  • کار آزاد برای همه مناسب نیست اما امروزه تبدیل به گزینه ای برای انتخاب شده است.

برخی معتقدند کار آزاد تنها راه خلاص شدن از کار دائمی که دارای مسائل مربوط به مرخصی و قوانین کاری متعدد است، می باشد. کار در خانه، بدون پوشیدن لباس های رسمی، یا عدم وجود مدیر شاید به نظر راحت برسد اما تلاش در این کار بسیار سخت است! و اگر از کار خود خسته شده اید باید ببینید حاضر هستید سراغ کار آزاد بروید؟ اگر پاسخ بله است، پس چند نکته را برای شما بازگو می کنیم. با ما همراه باشید.

۱- اگر اینک صاحب کار دائمی هستید

باید از خود سؤالات متفاوتی بپرسید. پرسیدن سؤالات قبل از ورود به کار آزاد است! برای مثال؛ آیا می توانید از حقوق ماهیانه و مزایایی که اکنون به شما تعلق می گیرد چشم پوشی کنید؟ می توانید از حقوق بازنشستگی خود دست بکشید؟
آیا مهارت های خاصی دارید که بتوانید در بازار به کار ببرید؟ اگر در “ترک کار کنونی خود” دچار تردید هستید یا نگران چیزی هستید که آیا کار آزاد برای شما مناسب است یا خیر؛ پس بهتر است کار آزاد را به مدت محدودی به عنوان کار دوم انتخاب کنید و بعد تصمیم بگیرید.

۲- آیا با مهارت خود می توانید به بازار تسلط داشته باشید؟

برای موفقیت در کار آزاد باید مهارت هایی که دارید را بشناسید و باید بدانید که آیا این مهارت ها در کار آزاد به شما کمک می کنند یا خیر؟ باید مهارت هایی را داشته باشید که شما را از دیگران متمایز کند.

۳- شما تمام شرکت هستید

در کار آزاد شما کارگر کسی نیستید! شما صاحب شرکتید. شما تمام کارمندان هستید. پس باید درباره بازاریابی و حساب ها، رفتار با کارمندان، اطلاعات لازم را داشته باشید.

۴- فرصت بازاریابی از مهارت خود را از دست ندهید

شبکه های اجتماعی فرصت های بزرگی برای کار آزاد و بازاریابی از طریق مهارت های خود فراهم کرده است اما باید توجه کنید که بازاریابی شما فقط حرف و حدیث نباشد. در ابتدا باید نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی را بلد باشید و وبسایت مخصوص کار خود را نیز راه اندازی کنید. برای انجام این کار، خودتان را به تیم طراحی وبسایت پدیده فکر مهتر بسپارید.

۵- خود را گول نزنید!

به عنوان یک فرد مستقل دیگر پیش شخص دیگری کار نمی کنید! شما مدیر خود هستید؛ شخصی که به شما اجازه مرخصی رفتن نمی داد اکنون خودتان هستید.
هر روز تعطیل برای شما زیان است. اگر مرخصی و روزهای تعطیل برای شما بسیار مهم است پس موفقیت در کار آزاد برای شما بسیار سخت خواهد بود!

۶- به عنوان یک فرد مستقل اوقات سختی را که می گذرد قبول کنید

اگر نحوه ی تعامل با هر روز سختی که بر شما می گذرد را یاد نگیرید روز بعد آن سخت تر خواهد بود!

۷- توازن بین زندگی و کار را برقرار کنید
اول باید کار خود را به شکل صحیحی متوازن کنید. شما اکنون به کسب درآمد نیاز دارید پس باید نه تنها برای هفته های بعد بلکه برای ماه های بعد هم نقشه بکشید. باید هدف واضحی برای به دست آوردن کار بیشتر داشته باشید.

۸- باید زمان خود را به شکل صحیحی مدیریت کنید
بدانید در طول روز چه ساعتی کار را شروع می کنید و چه ساعتی به پایان می رسانید. در کار آزاد می توانید در ۲۴ ساعت روز ساعات کاری خود را خودتان تنظیم کنید.
اما کار سختی ست! به طور مثال شما در ساعت ۳ نصف شب بیدار می شوید و می بینید که یک ایمیل برای شما رسیده که مربوط به کار دیروز است. جهت مشاوره ی کسب و کارتان، می توانید پدیده فکر مهتر را در کنار خود ببینید.

۹- می توانید به عنوان یک فرد مستقل بهترین شخص در استفاده از مهارت های خود باشید

اگر مهارت ارتباط با مشتری را بلد نباشید موفقیت در بازار برای شما کار بسیار سختی خواهد بود. ارتباط خود را با مشتری بیشتر کنید و چیزهایی که باعث موفقیت یا شکست کار شما می شود را خوب بشناسید.

۱۰- باید صبور باشید

پیروزی در کار آزاد در یک شبانه روز به دست نمی آید! شاید این کار به چندین ماه نیاز داشته باشد.

۱۱- کاربرد استفاده از اینترنت را افزایش دهید

از اطلاعاتی که در سایت ها درباره کار خود می گذارید مطمئن شوید از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنید مانند توئیتر، فیسبوک و لینکداین.
همواره این جمله را به یاد داشته باشید: هنگامی که کار را شروع می کنید صاحب کار درباره مهارت های شما سرچ می کند (در گوگل) تا درباره مهارت شما مطمئن شوند.

۱۲- در کارهای اشتباهی که توانایی انجام یا زمان آن را ندارید، انجام ندهید! زیرا این کارها روی معروفیت شما تأثیر می گذارند.

در نهایت کار آزاد گزینه ای برای همه است که درباره آن فکر کنند و در آن به موفقیت برسند.

 

منبع: cstland.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جملات ناب

من معتقدم زندگی چیزی هوشمند است، و اتفاقات به صورت تصادفی رخ نمی دهند. استیو جابز