نام اصلی دسر یونانی گالاکتُبورکو است.

این دسر بسیار خوشمزه است زیر و رویش از لایه های خمیر فیلو یا همان یوفکای کره ای است که در فر برشته شده اند و وسطش هم از دسر سمولینای نرم و خوشمزه تشکیل شده است . درمرحله پایانی پخت هم مقداری شربت روی دسر می ریزند و کمی حالت باقلوا پیدا میکند.

دسر یونانی برای سرو در سفره های افطار ماه رمضان هم خیلی مناسب است.امروز به آموزش این می دسر پردازیم .با ما همراه باشید.

مواد لازم:

آرد سمولینا ۱ پیمانه
شکر ۱ و ۱/۲ پیمانه
شیر ۷۰۰ میلی لیتر
خامه صبحانه ۳۰۰ میلی لیتر
تخم مرغ ۴ عدد
کره در دمای اتاق ۳ قاشق غذاخوری
وانیل ۱ قاشق چایخوری
گلاب ۲ قاشق غذاخوری
کره ذوب شده ۲۵۰ گرم
خمیر فیلو (یوفکا) یک بسته

برای شربت:
آب ۴۰۰ میلی لیتر (۲ پیمانه)
شکر ۳۰۰ گرم
پوست لیمو ترش ۱ عدد
آب لیمو ترش ۲ قاشق غذاخوری

دسر یونانی

طرز تهیه دسر یونانی:

برای تهیه دسر یونانی اول از همه شربت را آماده کنید. آب، شکر، پوست لیمو ترش و آب لیمو را داخل قابلمه آب  ریخته و روی شعله گاز بگذارید.

وقتی جوش آمد، شعله را کم کنید و ۴ دقیقه صبر کنید. سپس شربت را از روی گاز بردارید و بگذارید خنک شود.

پوست لیمو ترش را از آن بیرون آورید.بعد کف قالب را با کره ذوب شده چرب کنید. یک لایه خمیر فیلو کف قالب قرار دهید (طوری که دیواره قالب را هم قدری بپوشاند.) سپس روی خمیر را خوب با کره ذوب شده چرب کنید. این کار را برای چهار لایه خمیر دیگر هم انجام دهید.

سپس آرد سمولینا، شکر، شیر، خامه، ۳ قاشق کره، گلاب و وانیل را در شیرجوش ریخته و روی گازقرار دهید تا جوش بیاید و غلیظ شود. در این مدت مرتب مواد را هم بزنید.زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. سفیده ها را با همزن بزنید تا فرم بگیرد. زرده ها را نیز در ظرف دیگری خوب هم بزنید. زرده و سفیده را داخل شیرجوش روی مواد کاستارد ریخته و به هم زدن ادامه دهید تا کاستارد غلیظ بدست آید. کاستارد را روی خمیرهای داخل قالب بریزید.

همه خمیرهای باقیمانده را روی کاستارد بگذارید قرار دهید. بین لایه ها کره بمالید. میتوانید در این مرحله دسر را برش بدهید. حالا حدود یک ساعت در فر گرم شده ۱۸۰ درجه سانتیگراد بگذارید تا خمیر فیلو برشته شود و کاستارد خودش را بگیرد. در آخر چند دقیقه شعله روی فر را روشن کنید تا روی دسر طلایی رنگ شود.وقتی دسر آماده شد، شربت را روی آن ریخته و بگذارید سرد شود.

نکته:

خمیر فیلو باید کمی از دمای محیط سرد خنک تر باشد. آن را مدتی قبل از فریزر بیرون آورید و درست قبل از درست کردن دسر بسته را باز کنید تا خمیرها خشک نشوند.

 

منبع: کوک مستر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جملات ناب

“یکی از کلید های موفقیت، داشتن نظم در انجام دادن کارهایی است که باید انجام دهید؛ حتی اگر میلی به انجامش ندارید… اما میدانید مهم هستند و باید انجام شوند.” برایان تریسی