امروز

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

ترشی شور

ترشی از چاشنی های خاص و ویژه ی خاورمیانه است که در واقع خوراکیی است که از قراردادن و نگهداری مواد مختلف من جمله انواع سبزیجات و صیفی جات و میوه جات در سرکه یا آب نمک بدست می آید.

ترشی ها انواع مختلفی دارند و در هر منطقه ای از  ایران با توجه به محصولات بومی منطقه و ادویه جات مخصوص ترشی خاص آن منطقه را میبینم.

یکی از ترشی های بسیار معروف و پرطرفدار و البته پر خاصیت که کمی هم ممکن است تهیه آن به نسبت ترشی های دیگر مشکل باشد ترشی شور است.

.ترشی شور از سبزیجات مختلف و گل کلم تهیه شده و در آن به جای سرکه از آب نمک استفاده میشود که همین امر لذیذ بودن این ترشی را چند برابر کرده است

در این مطلب میخواهیم طرز تهیه ترشی شور را به شما آموزش دهیم امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.ت

مواد مورد نیاز

خیار

کرفس

گل کلم

هویج

ترخون

شوید

سیر

فلفل سبز تند

پودر گل پر

سرکه

اندازه این مواد و هم چنین اندازه هایی که خرد میکنید کاملا سلیقه ای است و هیچ قانون یا اصولی خاصی ندارد شما با توجه به مزاج خود میتوانید مقدار این مواد را کم و زیاد کرده و یا درشت یا ریز خرد کنید.

طرز تهیه:

ابتدا سبزیجاتی که در بالا ذکر  کردیم را به جز گل کلم و خیار و سیر و فلفل سبز  به اندازه های دلخواه خرد کنید سپس خوب بشویید و روی یک پارچه ی تمیز پهن کنید تا خشک شوند یک ظرف شیشه ای مناسب را تمیز شسته و کاملا خشک کنید.

سعی کنید خیارهای ریز و کوچک و قلمی انتخاب کنید چراکه در این ترشی خیارها بصورت درسته و کامل استفاده میشود.

بهتر است که گل کلم ها را هم با دست خرد کرده و به اندازه های دلخواه درآورید چرا که هم ساده تر و سریع تر است و هم خرد کردن باچاقو از زیبایی ترشی شور کم میکند.

سیر راهم میبایست به همان حالت حبه ای مورد استفاده قرار دهید و نیازی به خرد کردن حبه ها نیست.

سبزیجات معطر را خوب پاک کرده و بشویید و زمان بدهید تا کاملا خشک شوند سپس با ساقه به قطعات حدود ده سانتی متر خرد بفرمایید.

پس از اینکه همه مواد را خرد کردید و ظرفتان را هم تمیز و خشک کردید میبایست مواد را داخل ظرف بچینید.

طرز تهیه ی ترشی شور

طرز تهیه ی ترشی شور

نحوه ی چیدن مواد نیز به این ترتیب است که یک لایه سبزیجات را میچینید روی آنها سبزیچات معطر و روی سبزیجات نیز ادویه ها ، سیر و پودر گل پر.

حال نوبت به درست کردن آب نمک میرسد ، یک قابلمه ی آلومینیومی ( آب نمک ممکن است ظروف دیگر را سیاه کند) برداشته و با آب پر کنید و روی حرارت بگذارید به ازای هر دو لیوان آب یک قاشق غذاخوری نمک بیفزایید. اگر تمایل دارید میتوانید مقداری هم سرکه اضافه کنید کمی سرکه طعم بهتری به شور میدهد میتوانید برای هر شیشه یک کیلوگرمی شور از نصف استکان سرکه استفاده کنید که البته این مسئله هم به مزاج شما مربوط است.

پس از جوشیدن آب کمی صبر کنید تا از حرارت بیفتد سپس داخل ظرف حاوی مواد ریخته و به اندازه ای محلول را اضافه کنید تا کاملا روی مواد را بپوشاند. دو الی سه روز در محلی گرم و ترجیحا در معرض تابش خورشید قرار داده و پس از آن به یخچال منتقل کرده و پس از یکی دو روز نوش جان کنید.

منبع: ساعت ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جملات ناب

از داشتن عقیده مخالف عقاید عموم بیمناک نباش، زیرا هر عقیده ­ای که امروز مورد قبول است زمانی مخالف عقیده عموم بوده است. “برتراند راسل”