داستان جف بیزوس موسس آمازون و ظهور بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان، داستان تازه ای نیست اما او تا به امروز در قدرت باقی مانده است. جف بیزوس درباره آمازون می گوید: «اگر می خواهید به این واقعیت برسید که چه چیزی ما را متفاوت کرده است باید بگویم ما واقعاً مشتری محور بوده و به دنبال نوآوری هستیم. بیشتر شرکت ها اینگونه نیستند. آنها به جای تمرکز بر مشتری روی رقیب خود تمرکز دارند. آنها می خواهند روی چیزهایی کار کنند که در طول دو یا سه سال به سوددهی برسند و اگر به آن نرسند به سمت دیگری حرکت خواهند کرد. آنها ترجیح می دهند به جای نزدیک شدن به مخترعان به طرفداران خود نزدیک شوند.»

اگر می خواهید به واقعیتی که آمازون را از سایرین متفاوت کرده است برسید، در ادامه به برخی از رازهای کلیدی موفقیت جف بیزوس اشاره می کنم.

با بهترین تیم کار کنید.

آمازون یک فرآیند استخدام بسیار طولانی دارد. کارکنان احتمالی باید به سوالاتی مانند: «چه تعدادی پمپ بنزین در آمریکا وجود دارد؟» پاسخ دهند. قرار نیست پاسخ صحیح باشد، بلکه هدف ارتقای مهارت های فکری بحرانی است.

بیزوس می گوید: «هر زمان ما کسی را استخدام می کنیم او باید خود را برای استخدام بعدی بالا بکشد، بطوریکه همه استعدادهای او همواره رو به بهبود باشند.»

ارزیابی به موقع کارکنان ترجیحاً در فواصل چهارگانه یا سالانه انجام می شود. نرم افزار رتبه بندی به همتایان اجازه می دهد تا بطور عمومی یکدیگر را ارزیابی، تشویق و حتی نقد کنند. انجام یک فرآیند ارزیابی انسانی را برای یک روند کاری در نظر بگیرید.

از اشتباه های خود درس بگیرید.

آمازون بیش از چند بار با شکست مواجه شد. بیزوس برای رقابت با eBay، یکبار نسخه قیمت گذاری بازار خودش را راه اندازی کرد و شکست خورد. اما راه را برای پیوستن به آمازون هموار کرد، به فروشندگان خصوصی اجازه داد تا از وب سایت، حمل و نقل و حتی تسهیلات ذخیره به منظور فروش کالاهای خودشان استفاده کنند.

اخیراً تلفن هوشمند آمازون یا فایر فون بطور گسترده به عنوان یک شاهکار عمومی مورد توجه قرار گرفته است. نوآوری بدون شکست هرگز امکان پذیر نخواهد بود. اما به همراه نوآوری، سوء برداشت نیز به وجود خواهد آمد.

بیزوس معتقد است تا حدی مهم است: «رهبران ایده های جدید را از هر جایی دنبال کنند و تنها به اینجا اکتفا نکنند. همانطور که ما کارهای جدید انجام می دهیم، می پذیریم که ممکن است مدت های طولانی دچار اشتباه شویم.» برای سخت تر عمل کردن، درس گرفتن از شکست آسان است.

راسخ باشید.

بیزوس معتقد است که شما باید به منظور حفظ رابطه و رشد سازش پذیر باشید. اما همچنین باید بدانید چه زمانی متوقف شوید یا نپذیرید. منظور او این است که به چشم انداز بزرگ خود بچسبید در حالی که به بخش های کوچک مسیر خود اجازه نوسان بدهید. برای بیزوس، سازش در تعامل با مشتری هرگز یک گزینه نبود. او یکبار کل بخش بازاریابی ایمیلی را پس از شرمندگی از ایمیل یک مشتری که مستقیماً برای او ارسال شده بود، تقریباً تعطیل کرد. این ایمیل موجب بررسی کامل و اصلاح یک بازاریابی شد.

طبق نوشته او در اصول رهبری آمازون، رهبران ادعا دارند و راسخ هستند. آنها به خاطر جذاب بودن در اجتماع، سازش نمی کنند. زمانی که یک تصمیم گرفته می شود، تا انتهای آن خواهند رفت.

یک فهرست از موارد مهم چشم انداز خود تهیه کنید. آن را در یک چهارچوب قرار دهید و در دسترس خود نگه دارید. اینها موارد غیر قابل سازش شما هستند. موارد دیگر قابل مذاکره می باشند.

افکار بزرگ داشته باشید.

هدف آمازون هرگز فقط یک فروشگاه آنلاین کتاب یا حتی صرفاً یک خرده فروشی آنلاین نبود. در آن زمان کتاب ها تنها به راحت ترین روش وارد بازار می شدند. آمازون برای بیزوس، تنها آغاز بود. او در سال ۲۰۰۰ مخفیانه Blue Origin را تاسیس کرد، یک شرکت اکتشافات فضایی تا در نهایت مهاجرت به سیارات دیگر به عنوان یک گزینه پشتیبان برای کره زمین.

با ابزارهایی که در دست دارید به رسیدن به رویاهای خود فکر کنید. سردرگم نشوید و تنها به گزینه آسان تر فکر نکنید.

 

منبع: باقر ناصری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جملات ناب

اگر فقیر به دنیا آمده‌اید ، این اشتباه شما نیست . اما اگر فقیر بمیرید ، این اشتباه شما است بیل گیتس